Ručně a kvalitně

Všechny výrobky tvořím tak, aby měly minimální dopad na životní prostředí. Pracuji výhradně s přírodními materiály a snažím se nakupovat z místních českých zdrojů. V případě materiálů ze zahraničí dávám přednost nejbližším sousedům a tím minimalizuji vzdálenost pro dopravu. Pomáhám navrátit do České kotliny tradiční konopí, len a vlnu. Při vědomí přednosti, které konopí, len a vlna mají, není moc rozumných důvodů, proč vozit textil z druhé strany světa, nebo ho vyrábět z ropy. Konopí nám poskytuje základ pro desítky různých materiálů - poskytněme mu prostor.

Z kvalitních přírodních materiálů

V době, kdy jsme zahrnuti umělými textiliemi a konvenční bavlnou, stoupají opět v oblibě konopné látky. Využívání konopí, nejen na výrobu textilu, má tisíciletou tradici a stále jsou nacházeny nové důkazy o tom, kde všude se konopí v historii lidstva používalo.

Využití konopné látky je všestranné. Vytváří se z ní oblečení, obuv, doplňky (peněženky, kabelky, pouzdra, tašky). V minulosti bylo běžné balit pečivo i jiné potraviny do konopného plátna, protože to prodlužovalo jejich životnost. Já využívám výborných vlastností konopných tkanin k výrobě futonů, které vám budou dlouhé roky poskytovat zdravé a komfortní prostředí pro odpočinek.

Jako výplň futonových matrací a některých polštářů je použito rouno z ovčí vlny. Vlna pochází přímo z Frýdlantska a Librecka, čímž je minimalizovaná přepravní vzdálenost a podpořena místní ekonomika. Vlna je pouze praná a mykaná – bez použití agresivních chemikálií a tedy bez zbytečné zátěže životního prostředí.

Konopí

Konopná látka je pevná, odolná, měkká, prodyšná a odolná proti UV záření (konopná látka odfiltruje až 95% UV záření) a v neposlední řadě je nutné zmínit i její antiseptické a antistatické vlastnosti. Dobře odolává i plísním a nepřitahuje moly. Oproti oblíbené bavlně má konopí další velkou přednost – nepotřebuje při pěstování téměř žádné chemické ošetření, oproti tomu se na pěstování bavlny spotřebuje až 20% všech pesticidů, přičemž bavlníkové plantáže zabírají „jen“ necelá 4 % zemědělské půdy.

Ovčí vlna

Zbytkový obsah lanolinu ve vyčištěné vlně zvyšuje její elastičnost, snižuje lámavost vlákna a tak snižuje i prašnost. Hořkost lanolinu, nízká prašnost a dobrý odvod vlhkosti pak vytváří ve Vaší matraci nevhodné prostředí pro život roztočů. Další možností, jak čistit vlnu je karbonizace, což je odstraňování rostlinných příměsí a nečistot chemickou cestou (pomocí kyseliny sírové – H2SO4). Tímto procesem sice dostaneme perfektně čistou vlnu, ale za cenu velkého množství nebezpečného odpadu a ztráty většiny lanolinu.

Konopné slupky

Konopné slupky, kterými jsou plněné relaxační nahřívací polštářky, mají původ v sousedním Rakousku a jsou z ekologicky šetrného zemědělství (BIO). Zejména nahřáté krásně a jemně voní a dobře působí na uklidnění.

Doba a způsob dodání

Zakoupené výrobky k Vám dopravím poštou nebo přepravní společností, v případě Liberecka vám futon rád dovezu až domů nebo si ho můžete vyzvednout v dílně v Oldřichově. Doba dodání závisí vždy na objemu a složitosti zakázky a dozvíte se jí při poptávce.

Lorem ipsum.

Spokojená zákaznice

Anna Pospíšilová

Lorem ipsum.

Spokojený zákazník

Vladimír Staněk